Doganierë, biznesmenë dhe policë në Kapshticë përfundojnë në pranga, ja emrat

Ndaje

Policia e Shtetit dhe SHÇBA gjatë operacionit të koduar “Mjegulla” në pikën doganore të Kapshticës kanë arrestuar në flagrancë 7 persona, nga të cilët 3 doganierë, 1 punonjës policie, 3 persona, si dhe kanë shpallur në kërkim 2 të tjerë.
Të arrestuarit janë:
– Flobenc Gaxho, 45 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë përgjegjës turni në doganën Kapshticë;
– Fredi Blushi, 56 vjeç, me detyrë doganier në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë;
– Gentian Keco, 33 vjeç, banues në fshatin Baban, Devoll me detyrë doganier
– Sali Dervishi, 53 vjeç, banues në Zëmblak, Maliq, me detyrë punonjës policie, kontrollor në Kapshticë;
– Klodian Korçari, 42 vjeç, banues në Bulgarec, Korçë
– Xhuliano Skënderasi, 34 vjeç, banues në Vloçisht, Maliq;
– Gazmir Shkëmbi, 34 vjeç, banues në Dvoran, Korçë;
Ndërsa dy persona të tjerë me inicialet G. A., 32 vjeç dhe S. Sh., 53 vjeç, u shpallën në kërkim.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje