VIDEO/ U shpërthye zyra e LSI, reagon ministri Koka: Vepër e zagarëve!

Ndaje

Ministri i LSI, Lefter Koka ka reaguar pas shpërthimit që ndodhi në zyrën elektorale në Durrë. Gjatë një deklarate për mediat, Koka e cilësoi aktin si një vepër të zagarëve të rilindjes, duke akuzuar kështu drejpërdrejt Partinë Socialiste.

“Ngjarja vjen pas thirrjes së eksponentëve kryesorë të Partisë Socialiste të cilët i bëjnë thirrje policisë që pas orarit të punës të bëjnë veprimtarinë tjetër të vendosjes së tritolit. Do t’i bëja thirrje socialistëve të ndershëm se kemi kaluar probleme të kësaj natyre në vitin 1997. Unë jam i bindur se nuk janë ata që dëshirojnë këtë situatë. Atë që ne e kemi pagëzuar me emrin Rilindja është një grup shumë i vogël të cileve i bëj thirrje që të mos luajnë, sepse të rinjtë dhe të rejat e LSI do frenojnë me çdo mënyrë këta zagarë të cilët kërkojnë të deformojnë votën” – u shpreh Koka.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje