FOTO/ Grabitja e kantinës së verës, ja furgoni që u përdor

Është gjetur furgoni që përdorën autorët e grabitjes së kantinës së verës, mëngjesin e sotëm në fshatin Rashbull, në Durrës.
Furgoni u gjet i braktisur në fshatin Derven, në Krujë.
Grabitja e kantinës ndodhi rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ata vodhën kasafortën e kantinës së verës, e cila mësohet se kishte 5 milion lekë të vjetra brenda. Policia ka marrë pamjet e kamerave të sigurisë dhe po punon për kapjen e 3 personave të maskuar që lidhën rojen në hyrje të kantinës, për t’u drejtuar më pas te kasaforta.
Mësohet se kantina e verës “Gjergj Kastrioti” i përket familjes së Ministrit të Mjedisit, Lefter Koka.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje