VIDEO/ Paris, alarm terrorist, përplaset makina e policisë

Ndaje

Një operacion policor është duke u zhvilluar në kryeqytetin francez Paris, përreth zonës së “Champs Elysees”, pas raportimeve se një makinë është gjetur në flakë.

Mediet lokale shkruajnë se drejtuesi i saj është arrestuar, por ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi një prani kaq të rënduar të policisë në vendngjarje. Dyshohet se automjeti në fjalë të ketë përplasur një fugon të forcave të rendit.

Franca ndodhet në gjendje emergjence, pas goditjes nga një valë sulmesh terroriste vdekjeprurëse gjatë viteve të fundit.

Një polic u qëllua për vdekje dhe dy të tjerë u plagosën gjatë një sulmi në “Champs Elysees” në prill, vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale.

 

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje