Basha nostalgjik në lagjen e lindjes, kujton komshinjtë dhe Xhirin që rrinte në krye të rrugës

Ndaje

Lulzim Basha gjatë ecjes së takimeve me banorët e njësisë 8, u ka shpjeguar qytetarëve planin ekonomik dhe u ka demonstruar pullën që do vendoset në njësitë tregtare, të biznesit të vogël, që do mbajë larg tatimorët pasi të shlyejnë detyrimin, vetëm 1.5% te xhiros. Por gjatë ecjes, Basha ka kaluar pranë banesës ku ka lindur në Tiranë.
Ai ka kujtuar me banorët Xhirin, një grua e respektuar që nuk jeton më, që qëndronte në krye të rrugicës.
Komshiu ngjitur, ne shtepine ku ka lindur Basha, Fatmiri, u ankua qe nuk e lene as te lyeje shpine. Qemal Luca, i tha Bashes qe mezi po pret qe djali i tyre te behet kryeminister.
Banoret u ankuan per varferi e lenia pas dore te lagjes.
Surprize ishte takimi me Nuzin, sic e quajne dajen e Bashes, i cili ndodhej ne nje kafe me gruan e tij. Ata u perqafuan perzemersisht. Banoret e njesise 8 e shohin Bashen kryeminister edhe si zgjidhje te halleve te lagjes se tyre.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje