Tag: renea

RENEA dhe FNSH zbarkojnë tek “Komuna e Parisit”, pritet arrestimi i...

RENEA dhe FNSH kanë zbarkuar tek Komuna e Parisit në Tiranë, në kuadrin e një operacioni për kapjen e një personi shumë të kërkuar. Emri...

RENEA zbarkon në Shkodër, 14 të arrestuar, për çfarë akuzohen

Policia ka zhvilluar një operacion blitz, i cili ka vënë në pranga 14 persona në Shkodër. Sipas të dhënave të para, ata akuzohen  pasi  ushtronin...

Flet personi që takoi për herë të fundit të gjallë ekstremistin...

Personi që takoi i fundit ekstremistin grek Konstandin Kacifas para se të vritej nga RENEA ishte një bari i zonës në Bularat të Gjirokastrës. Në...

FOTO/ Mbërrin në Tiranë trupi i Kacifas

Pavarësisht pretendimeve të familjarëve për një ekspertizë greke, trupi i ekstremistit grek që u vra tre ditë më parë nga RENEA, pasi hapi zjarr...

Vrasja e ekstremistit grek në Bularat, reagon ambasadorja shqiptare në Greqi

Ambasadorja shqiptare në Greqi, Ardiana Hobdari ka kërkuar të mos politizohet çështja e vrasjes nga RENEA të minoritarit grek Kostandinos Kacifa në Bularat të...

LAJMI I FUNDIT/ Trupi i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifa do të dërgohet...

Trupi i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifa, i cili u vra nga forcat RENEA do të dërgohet në Tiranë. Ne oren 16:00 familja shkoi në morg për të...

VIDEO/ Dalin pamjet, ja si Kacifas sulmoi policinë me Kallashnikov

Këto pamjet kur Kostandinos Katcifas ka hapur zjarr në Bularat kundër forcave të policisë së Gjirokastrës ditën e djeshme. Siç shihet dhe nga pamjet e...

FOTO/ Vrasja e 35-vjecarit grek, parulla në ndeshjen Partizani-Skënderbeu

Po luhet në “Selman Stërmasi” sfida mes dy "gjigandeve" te Superliges, Partizanit dhe Skënderbeut. Në stadiumin e kryeqytetit ka një numër të konsiderueshëm tifozësh, teksa...

Trafikant droge, zbulohet e kaluara e Kaçifas që u vra nga...

Mësohen detaje të reja për Konstantinos Kaçifas, 35-vjeçarin grek që u ekzekutua pasditen e djeshme në Gjirokastër nga RENEA. Minoritari grek në 2009 është...

Ish-komandanti: RENEA veproi sipas ligjit, nuk marrin urdhër për të qëlluar

Ish drejtuesit e repartit elite, RENEA thonë se ne ngjarjen e Bularatit reparti ka vepruar sipas ligjit. Sadetin Fishta shpjegon për Top Channel se...