Koronavirusi në Fier, infektohet 28-vjeçari pjesë e forcave RENEA

Dy raste të reja pozitive me koronovirus janë regjistruar ditën e sotme në qytetin e Fierit.

Rasti i parë është një mashkull 28-vjeç, efektiv i forcave RENEA me banim në Tiranë, i cili ka shkuar për vizitë në Libofshë të Fierit për të vizituar prindërit.

I riu ka shfaqur shenjat e covidit në Fier dhe për këtë arsye i është nënshtruar testimit rezultati i të cilit ka dalë pozitiv.Tamponi gjithashtu u është marrë dhe prindërve të 28-vjeçarit si dhe rasteve të tjerë të kontaktit.

Rasti i dytë i dalë pozitiv me Covid-19 në Fier është një i moshuar nga Peshtani i zbuluar si rast kontakti i personave të identifikuar më parë me koronavirus.

Deri më tani në të gjithë vendin janë shënuar 45 viktima dhe janë regjistruar 2,047 të infektuar dhe vetem 800 persona aktive aktualisht.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje