Tag: politika

VIDEO/“O zotëri unë do luftoj me bishën”, Zotimi i Kryemadhit: Me...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje bashkebisedim me gazetare, nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...

“Kush mendon se mbledh një thes votash e ka gabim”, Ish-ministri:...

Ish-ministri Ylli Manjani përmend dhe njehere zgjidhjen e vetme qe situata politike mund të marrë. Manjani shprehet se cilido, individ apo parti, që mendon...

Rama shton një ministri, në krye të saj Arben Ahmetaj

Situata e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit e ka detyruar kryeministrin Edi Rama që ta shtojë kabinetin e tij me një ministri të...

Kur do largohesh nga politika, Berisha kthen përgjigjen e prerë

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon të jetë pjesë aktive e politikes, teksa dominon mbi të tjerët me reagimet, denoncimet madje ka qene prezent dhe në...

“Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar” Ish-deputeti: Edhe PD...

Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, beson fort se Albin Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar, por kjo thotë se duhet të ndiqet...

“Politika të mos hajë më shumë m… (ose të hanë po...

Ish-ministri Ylli Manjani kërkon nga politika shqiptare që të mësojnë prej shembullit që Kosova na dha me mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare. Në reagimin e tij,...

Vasili: Zhan Zhak Ruso na e tregon në jemi në demokraci...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka shpjeguar situatën shqiptare me ane te nje shprehje te autorit të njohur Ruso. "Filozofi i madh francez Zhan Zhak Ruso na...

Meta tjetër mesazh politikës: Askush të mos lodhet të gjejë justifikime,...

Presidenti Ilir Meta ka dhënë tjetër mesazh lidhur me aktualitetin politik. Ai ka deklaruar se palët politike duhet të negociojë dhe se vendi duhet...

Shpërthen ish-demokratja: Gratë e sotme në politikë janë kukulla, marioneta në...

Ish-deputetja demokrate, Lajla Pernaska, ka dhënë versionin e saj ndaj grave që ndodhen në ditët e sotme në politikë. E ftuar në programin veror...