Tag: politika

“Këta po na vrasin, o njerëz”, shpërthen gazetari: Në djall vaftë...

Nga Mentor Kikia Këta po na vrasin ! Bisedova me një mik, pedagog i veterinarisë. Më renditi rreziqet që vijnë nga mishi i kafshëve që rriten...

Mesazhi i Pashkëve për politikën shqiptare, imzot Frendo: Ne nuk duam...

Në Virgjilje të Pashkëve Katolike, mesazhi këtë vit ka shkuar për politikën shqiptare dhe të gjitha palët që e përfaqësojnë. Imzot George Frendo, duke iu...

Zyrtarizohen dy grupet e reja parlamentare, ja kush e përfaqëson PD...

Deputetët  e rinj opozitarë tashmë do të kenë dhe dy grupe parlamentare në Kuvend. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi sot se grupi parlamentar i...

“Po thelloni krizën” Meta thirrje palëve politike: Mos u fshihni pas...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka folur sot për situatën politike në vend, ku ka bërë sërish thirrje që palët politike të reflektojnë dhe...

Televizioni gjerman: Bandat e krimit dhe drogës të lidhura me politikën...

Një reportazh i televizionit gjerman ZDF tregon se mafia shqiptare është tepër aktive dhe aktiviteti i saj shtrihet në të gjithë Europën. Transmetuesi gjerman...

‘Vizitë zhgënyjese’, Nishani për eurodeputetët: Nuk e kanë parë dot atë...

Nga Bujar Nishani Shumë e mirëpritur ishte vizita e disa parlamentarëve të Parlamentit Evropian në Shqipëri, për të adresuar situatën e një krize të rëndë...

Parashikimi i Muç Nanos: Përplasen Rama dhe Veliaj, një luftë ‘e...

Mustafa Nano ka bërë disa parashikime në emisionin 'Provokacija' për vitin 2019. Nano guxon të japë disa nga variantet se çfarë e pret vendin, duke...

Ish-drejtuesi i policisë: Bandat janë të lidhura me politikën! Policia nuk...

Ditët e fundit qyteti verior, Shkodra, ka pasur mjaft ngjarje dhe vepra kriminale, si vrasjet ende pa autor, të cilat tronditën opinion publik dhe...

Flet eksperti:Pse nuk janë goditur bandat në Shqipëri, çfarë u bë...

Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon t’u referohet shifrave. E nis nga...

VIDEO/Ja çmimi për kryetarin e Bashkisë Tiranë: Ua kalon dhe drejtuesve...

Një kryetar bashkie si Erion Veliaj nuk meritohet të lihet pa çmim. Dhe zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, e ka vlerësuar me një...