Tag: politika

Manipulimi i votave për teatrin/Spaho dhe Vasili:Nuk do të marrim pjesë...

Ashtu siç ishte njoftuar, opozita u përfaqësua nga kryetarët e grupeve parlamentare, Vasili dhe Spaho të cilët mbajtën deklaratat e tyre ku shprehën motivin...

Balla kërkon të ‘bëjë’ me faj Bashën, nxjerr foton në zyrën...

Taulant Balla i është përgjigjur sulmit të Bashës dhe opozitës me sulm. Tashmë për të ulur dyshimet drejt emrit të tij ai kërkon të...

Reagim pas reagimi/ Boçi: Përgjegjësit ligjorë dhe moralë të kësaj...

''Në detyrën si ligjvënës ne mbrojmë interesin publik dhe qytetar dhe interesi i fëmijëve tanë është interesi më i lartë''- kështu i përgjigjet Luciano...

Surprizon deputeti: Prostitutat janë më të mira se qeveritarët, bëjnë punën

Një ligjvënës në Indi e ka bërë të qartë se ai nuk mendon si shumë nga zyrtarët qeveritarë, duke thënë se prostitutat janë më...

Kreu i Gjykatës së Lartë flet troç: Politikanë më kanë kërkuar...

Gjykata e Lartë është në kolaps. Këtë ka nënkuptuar kryetari i gjykatës, Xhezair Zaganjori, i cili prej kohësh ka ngritur disa problematika që shqetësojnë...