Tag: politika

Ndryshimet kushtetuese/Basha: Kuvendi gjysmak! S’ka kthim pas, koalicioni jonë nuk tjetërsohet!

Opozita e Bashkuar ka dalë në një konferencë për mediat, vetëm pak minuta pasi kuvendi me 122 deputetë ka vendosur të ndryshojë në mënyrë...

PD i ‘hap’ derën demokratëve që kanë dhënë kontribut, apeli nga...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë në Shkodër ditën e sotme, teksa po zhvillohet procesi me strukturat për propozimet për...

Mjeku Kalo thumba politikanëve: Po fitimet tuaja, të PPP-ve, KÇK-ve, tenderave...

Në një mesazh të fortë në  “Facebook”, mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo iu kërkon politikanëve të zbrazin xhepat dhe të lirojnë vilat e...

Mjeku Kalo kritika të forta: Politikanët rrënimtarë të Shëndetësisë të heshtin,...

Mjeku infeksionistet, Tritan Kalo në një postim në facebook ka drejtuar gishtin nga politikanët shqiptarë, të cilët, sipas tij e kanë rrënuar sistemin shëndetësor. Në...

Prezantoi masat dhe ofroi ndihmë/Rama sulmon Bashën: Fli o xhan! Pas...

Edhe pse nuk është rasti dhe as situata për të bërë politikë, liderët e partive në vendin tonë, e veçanërisht ai që është në...

Zbulohen detaje, testimet e koronavirusit shkojnë për personel mjekësor dhe deputetë

Opozita shqiptare ka kërkuar prej ditësh që të merren masa për të pajisur personelin mjekësor me masa mbrojtëse nga sëmundja e koronavirusit. Ndërkohë ka...

Ambasadorja Yuri Kim në presidencë, çfarë pritet ditën e sotme

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim shkon në Presidencë për të paraqitur letrat kredenciale. Mesohet se rreth orës 11:45 ajo do të mbajë dhe fjalimin...

VIDEO/“O zotëri unë do luftoj me bishën”, Zotimi i Kryemadhit: Me...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje bashkebisedim me gazetare, nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...

“Kush mendon se mbledh një thes votash e ka gabim”, Ish-ministri:...

Ish-ministri Ylli Manjani përmend dhe njehere zgjidhjen e vetme qe situata politike mund të marrë. Manjani shprehet se cilido, individ apo parti, që mendon...