Tag: helmim

VIDEO/Tragjedia në Librazhd, vëllai i 19-vjeçares vajton: Kush ta bëri këtë...

Edhe pse nuk ka ende një arsye dhe motiv per ngjarjen e rende në Librazhd, situata mbetet ende dramatike dhe ne kushtet e një...

Helmohet çifti i sapomartuar në Librazhd, ndërron jetë 19-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të sapomartuar kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit. Mësohet...

Avokati Goxhaj prej ditësh në spital pas helmimit të rëndë, flet...

Prej disa ditësh është ndjerë mungesa e një prej zërave opozitarë, avokatit Altin Goxhaj. Burimet bëjnë me dije se mungesa e tij, lidhet me...

LAJM I FUNDIT/32 vite burg për nusen që helmoi vjehrrën

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 32 vite burg Marjana Cmeta për helmimin e vjehrrës së saj.Prokuroria e Krimeve të Rënda më 4 tetor kërkoi...

Helmimi i nxënësve/ Flet drejtori i spitalit të Peshkopisë: Një vajzë...

Drejtori i spitalit të Peshkopisë, Artan Bitri ka folur rreth helmimit të nxënësve në shkollën e Shupenzës. Sipas tij, në spital kanë shkuar tre vajza,...

Nusja helmoi vjehrrën, Prokuroria kërkon 35 vite burg për Marjana Cmetën

Prokuroria ka kërkuar 35 vite burg për Marjana Çmetën, nusen e cila akuzohet se vrau vjehrrën e saj, Lirie Lami në Kamëz, ngjarje e...

50 persona pretendojnë helmim nga uji, reagon IKSH

Rreth 50 persona, banorë të lagjes nr.1 dhe të lagjes së “Vilave” në qytetin e Kukësit, pretendojnë se janë helmuar nga uji i pijshëm,...

Vetëhelmohet nëna e dy fëmijëve, niset me urgjencë në Tiranë

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar t’i japë fund jetës, duke pirë helm. Ajo po mbahet nën kujdesin e mjekëve në...

E rëndë në Durrës, e mitura i jep fund jetës me...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Sipas burimeve, një 14 vjeçare i ka dhënë fund jetës në fshatin Rrashbull. Mësohet se shtetësja...

6 ditë nga helmimi masiv në Bulqizë, ende nuk dihet shkaku

Prefekti i Qarkut Dibër nisur nga situata e krijuar nga helmimi masiv në lagjen e vjetër të Bulqizës, ka kërkuar nga institucione përgjegjëse të...