Tag: berat

Vodhi 10 milion lekë në kompani, deklaroi se e grabitën, si...

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Berat. Një 44-vjeçar ka vjedhur përmes mashtrimit rreth 10 milionë lekë të vjetra, por është arrestuar...

Kush e mban peng Beratin? Qeveria bllokon donacionin prej 20 milionë...

Qyteti i Beratit është një nga qytetet më të bukura dhe më me vlerë historike dhe kulturore që ka Shqipëria. Ai numëron më mijëra...

VIDEO/Aksion në Berat, 5 të arrestuar, policia jep detajet: Hetimet vazhduan...

Policia ka finalizuar një operacion në kuadër të parandalimit dhe goditjes së  veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Policia njofton se...

Mashtroi një person duke i marrë para, pranga 30-vjeçarit

Një 30-vjeçar nga Berati është arrestuar me akuzën e mashtrimit. Sipas policisë, 30-vjeçari në Qershor 2019 i ka marrë me anë të mashtrimit një...

Aksident në Berat, motori merr para gruan, të dy në gjendje...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Beratit. Burimet bëjnë me dije se dy persona kanë mbetur të...

Qyteti i Beratit është pushtuar nga tymi dhe era e keqe,...

Qyteti i Beratit është pushtuar nga tymi dhe era e keqe. Shkak është bërë djegia e mbeturinave në sheshin e depozitimit në dalje të...

BERAT/Digjet sipërfaqja me shkurre, rrezikohen banesat përreth

Djegia e një sipërfaqeje me shkurre në një hapësirë toke në zonën e njohur si “Rezervat e shtetit” në lagjen “Çelepia” në Berat, ka...

Kapet me heroinë dhe euro, 22-vjeçari nuk i bindet policisë, ja...

Një 22-vjeçar është arrestuar nga Policia e Beratit, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike të llojit heroinë. Policia personit në fjalë i ka kapur...

Lirohet nga burgu “i tmerrshmi i Beratit”, zbuloni kush është ai

Është liruar nga burgu Lul Caka, i njohur ndyshe si i tmerrshmi i Beratit. Caka ka përfunduar dënimin me 25 vite burg, dhënë pas...

Vodhi kompaninë, zbulohet aktiviteti i paligjshëm i të riut në Tiranë

Eshte ndaluar një 29- vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Policia ne Tiranë njofton se i riu ishte...