Berisha takon keshilltarin e tij amerikan Tom Ridge dhe Rudy Gulianin

Ndaje

Ish kryeministri Berisha takoi sot ish keshilltarin e tij ne vitet 2007-2008, Tom Ridge i cili me geret ishte keshilltar i Sigurise i Presidentit Bush. Bashke me te ishte edhe kryetari emblematik i Nju Jorkut Rudy Guliani.

Postimi i Berishes:

Takim me Rudy Gulianin, ish kryetarin e Bashkise se New York-ut dhe Tom Ridge, ish sekretar i sigurise se vendit ne SHBA!

Miq, pata kenaqesi te takoj dhe bisedoj mbi zhivillimet ne vend dhe rajon ish kryetarin e Bashkise se New York-ut i njohur per famen e tij edhe si kryetari i Bashkise te Amerikes dhe ish sekretarin e sigurise se vendit te SHBA, me te cilin une dhe qeveria qe drejtoja kemi bashkepunuar ngushtesisht ne fushen e sigurise dhe luftes kunder terrorizmit dhe krimit te organizuar.

Ne kete takim njoha miqte me problematiken e madhe te krijuar nga instalimi i narkoshtetit ne Shqiperi nga qeveria aktuale, lidhjet e saj me krimin e organizuar dhe korrupsionin e papermbajtur te te gjitha niveleve qeveritare, klimen armiqesore ndaj investimeve te huaja ne vend dhe largimin masiv te shqiptareve nga vendi.

Ne takim ishte i pranishem dhe kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu.Takimi ishte nje shkembim i hapur mendimesh. sb

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje