Qyteti që u “poq” nga i nxehti sot në Shqipëri, me temperatura ’48 gradë’ (FOTO)

Ndaje

Temperaturat e larta kanë përfshirë edhe vendin tonë ditët e fundit dhe pritet të rriten në ditët në vijim.

Temperaturat kanë shkuar mbi 36 gradë.

Sipas Meteoalb, qyteti më i nxehtë sot është ai i Vlorës, i cili ka regjistruar temperatura 36.3 gradë, por prezenca e lagështirës prej 60%, bën që temp. të ndjehet ≈ 48°C

 

Loading...

Leni një përgjigje