Tag: ZEVENDESIM

FOTO/Artikulli i 1949: Moska kërkon ta zëvendësojë Enver Hoxhën me gjeneralin...

“L’Aurore” ka botuar, të martën e 1 nëntorit 1949, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me arsyen e Moskës për të larguar Enver Hoxhën...

FOTO/Këta janë trainerët që priten të zëvendësojnë Zidane

Zinedine Zidane njoftoi papritur të enjten se nuk do të vazhdojë aventurën e tij të suksesshme me Realin e Madridit. Trajneri francez ka një bilanc...

Mandati i Tahirit, KQZ shpall vakancën – Kush do jetë deputeti...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shpallur vakancën pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri. KQZ njoftoi sot nga Kuvendi është njoftuar zyrtarisht që...

EMRI/ Dorëzimi i mandatit të deputetit, ja kush e zëvendëson Eduard...

Pas dorëzimit të mandatit të deputetit demokrat, Eduard Halimi, “llogaritë” fillojnë me pyetjen “kush do e zëvendësojë atë”. Eduard Halimi është pjesë e fitores së...

EMRA & FOTO/ Ikën Aqif Rakipi dhe Gledjon Rehovica, ja kush...

Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica nuk do të jenë më deputetë. Ky është vendimi që mori sot KQZ-ja pas kërkesës së bërë nga Prokuroria...

DAR: Nesër mësim në të gjitha shkollat e Tiranës

Nesër do të zhvillohet mësim në të gjitha shkollat publike dhe private të kryeqytetit. Drejtoria Arsimore e Tiranës ka nxjerrë këtë urdhër me qëllim që...

Ministrja Karabina zëvendëson anëtarët e Bordit të Mjekësisë, reagon njëri prej...

Ministrja e Arsimit, Mirela Karabina ka zëvendësuar 4 anëtarë të Bordit të Mjekësisë. Ajo ka zëvendësuar anëtarët e zgjedhur nga ministrja Lindita Nikolla. Në listën e...