Tag: vucic

Vuçiç këshillohet me ekspertët kinezë, masat për frenimin e koronavirusit: Cila...

Presidenti i Serbisë ka njoftuar një ndryshim të madh të taktikës në luftën kundër koronavirusit, pasi mori këshillat e një ekipi epidemiologë kinezë që...

DETAJE/Përballja e parë me Kurtin, presidenti serb shfaq nervozizëm në Mynih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçic, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në...

VIDEO/ Vucic betohej se do te vriste 100 shqiptare per 1...

Presidenti serb Aleksander Vuçiç, përveçse ministri i Kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç, ka qenë tejet aktiv gjatë kohës kur mbi popullatën shqiptare dhe jo...

Zbardhen marrëveshjet, qeveria i jep Serbisë të dhënat personale të shqiptarëve

Pak nga pak janë zbardhur marrëveshjet mes lidereve të shteteve ballkanike qe jane pjese e mini-schengenit, e inicuar nga kryeministri Edi Rama. Presidenti i Serbisë,...

VIDEO/Pranë Vuçiç Rama i kthehet Kosovës: Refuzimi i pakuptueshëm, plagët e...

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nuk ka harruar ti kthejë përgjigje Kosovës, lideret e të ciles refuzuan të marrin pjesë në Samitin e tretë të...

“Tradhtarë”, Protesta në Tiranë kundër ‘mini-shengenit’, sheshi mbushet me forca të...

“Kosova, zemra e Shqipërisë”, “Rama ik”, “Turp, turp”, “Edvin tradhtar”, janë disa nga thirrjet e protestuesve të mbledhur para Kryeministrisë që janë kundër ardhjes...

VIDEO/Rama sjell në Durrës Vuçiçin dhe Zaevin, shikojnë nga afër dëmet...

Kryeministri Edi Rama ka bërë një shëtitje në lagjet e Durrësit, për t’i njohur liderët me dëmet nga tërmeti. Rama, eshte i shoqeruar nga Aleksandër...

Vuçiç akuzohet për trafik droge, kryebashkiaku dorëzon kallëzim penal

Për presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka nje kallezim se fundmi, nga rivalet e tij politikë. Tashmë, akuzave për autoritarizëm që mbush sheshet e...

Vuçiç probleme nga zemra, kundërshtari i tij mesazh: E dua të...

Mediat serbe kanë raportuar prej ditësh lidhur me gjendjen shendetesore të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili mesohet se ka probleme me zemrën. Vetë presidenti...

“Edhe këpucët i blejnë njëlloj”/ Berisha publikon foton e Ramës, Vuçiçit,...

Ish- Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social një foto-montazh ku duken kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidentët Thaçi e Vuçi si dhe...