Tag: vrasjet

FOTO/Masakra e Selenicës e deri tek e Elbasanit, vrasjet e 2018...

Shqipëria gjatë vitit 2018 u  trondit nga një sër ngjarjesh kriminale dhe vrasjesh, ku shumica e tyre kanë mbetur pa autor. Për motive ende të...

Berisha: 5 të vrarë në 8 orë, thirrje për qytetarët të...

Ish-kryeministri Berisha ka komentuar situatën e rëndë të vrasjeve në Shqipëri në vetëm 8 orë. Bilanci i të vrarëve ishte 5 dhe kjo do të...

Kush janë të kërkuarit e Lushnjes, vrasjet dhe përplasjet mes bandave

Forcat operacionale të Policisë së Shtetit Renea dhe FNSH kanë zbarkuar në orët e para të së premtes në Rremas të Lushnjes, në një...

Deputetit nuk i bëjnë përshtypje rastet e krimit në Shkodër: Vrasje...

Një nga problemet më madhore që dukshëm ka pushtuar gjithë vendin, është rritja e numrit të vrasjeve ku shumicës prej tyre nuk i gjendet...

Famulltari i Laçit thirrje në meshë: “Stop vrasjeve, jetën e merr...

Situata e kriminalitetit në qarkun e Shkodrës dhe Lezhës ka qenë kryefjalë e  famulltarit të Laçit  fra.Ndue Toplana, gjatë meshës së kësaj të diele...

Deputeti socialist i shqetësuar për vrasjet në Kurbin: Policia e paaftë,...

Dy vrasjet e ndodhura sot dhe dje në Kurbin kanë shqetësuar deputetin e Partisë Socialiste Gjetan Gjetanin. Gjetani shpreh shqetësim lidhur me pasigurinë që ekziston...

VIDEO/Apeli i meshtarit në Shkodër: Boll me vrasje, qeveria do gjykohet...

Në 2-vjetorin e shenjtërimit të Nënë Terezës, meshtari i Shkodrës Dom Artur ka dhënë mesazhe paqeje duke kujtuar dhe veprimtarinë bamirëse të Shën Terezës. Por gjithashtu...

DENONCIMI/Vrasjet e bujshme në Shkodër, polici nxjerr emrat e personave të...

Pas vrasjes makabre së biznesmenit 30 vjeçarit Arjan Ferracaku, një polic i ka shkruar ish- kryeministrit Sali Berisha teksa nxjerr disa emra sipas tij,...

VIDEO e RE/ Ja momentet tragjike që i morën jetën 19-vjeçares...

31-vjeçari Xhafer Mata e ka pritur që herët në mëngjes ish-të dashurën e tij pranë shtëpisë së saj. Kur 19-vjeçarja Xhuljeta Çuni u nis...

HISTORIA/ Atentati i mbrëmshëm dhe Franc Konomi, Naim Zyberi e Gaz...

Më pak se pesë vjet më parë Tirana u trondit nga vrasje e një specialisti të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Edmond Dervishi, 50 vjeç, u...