Tag: venecia

“Votimet ua dhj*u populli shqiptar dhe ODIHR”, Manjani flet hapur: Tani...

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka zgjedhur të reagojë me anë të një postimi të gjatë në facebook, lidhur me raportin e komisionit...

“Ç’prisja të na shpjegonte ‘Komisioni’, ironizon ish-deputeti: Ne paskëshim patur një...

Ish-deputeti Gent Strazimiri ka bërë një koment ironik përsa i përket raportit paraprak që Komisioni i Venecias ka nxjerrë lidhur me hetimin ndaj Presidentit...

“E damkosi si puçist”, Berisha komenton raportin e Venecias: Tregoi se...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar draftin e Komisionit të Venecias lidhur me faktin nëse presidenti e ka shkelur Kushtetutën apo jo. Ish-kryeministri shkruan në...

VIDEO/Raporti i Komisionit të Venecias, reagon sërish Presidenca: Kur Mimi nxjerr...

Presidenca ka reaguar sërish pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias për Presidentin. Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, ka publikuar një prononcim të deputetes...

Raporti paraprak/Vasili: Faqen e zezë të 30 qershorit monist nuk ka...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar shkurt pas publikimit të raportit paraprak të Komisionit të Venecias. Kujtojmë që ky raport iu dorëzua mbrëmjen...

VIDEO/Ish-deputetët takojnë delegacionin e “Venecias”: Pronat s’i merr dot askush, as...

Dy ish-deputetë e PD-së, Jorida Tabaku dhe Oerb Bylykbashi kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësues të Komisionit të Venecias, të cilët kanë zbarkuar...

Komisioni i Venecias takohet edhe me Ramën, zbardhet tema

Ashtu si u lajmërua më herët, Komisioni i Venecias zbarkon për të dytin herë në Tiranë, ndryshe nga hera e parë ku u përqëndrua...

Komisioni i Venecias kthehet sërish në Tiranë, këtë herë jo për...

Ekspertët e Komisionit të Venecias do të rikthehen sërish në Tiranë. Sipas njoftimit zyrtar, pritet që ata të vijnë në datat 18-19 shtator, por këtë...

“Venecia” zbarkoi në Tiranë, Meta zbardh detaje nga takimi: Shqipëria kurrë...

Edhe Presidenti Ilir Meta ka pritur në takim delegacionin ardhur nga Venecia, enkas për sharkimin e tij, kerkuar nga mazhoranca. Vetë, presidenti ka dhënë detajet...

Komisioni i Venecias në Tiranë takon opozitën, Bylykbashi dhe Gjosha japin...

Delegacioni i ‘Venecias’ filloi mëngjesin e sotëm turin e takimeve, ku të parët që e startuan ishin ish-deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi si dhe...