Tag: velipoje

DEPOZITA E GAZIT/Shpërthimi në Velipojë, inspektorët tregojnë detajet e tmerrit që...

Inspektore te ISHTI kanë përcaltuar tashmë shkakun e shpërthimit dramatik dhe zjarrit të furishëm në një kompleks turistik në qendër të plazhit të Velipojës. Deklarata...

Policia arreston 2 biznesmenë në Velipojë

Dy biznesmenë, pronarë hotelesh në Velipojë janë arrestuar sot nga policia pasi elektricistët konstatuan lidhje të paligjshme të energjisë. Dega e OSHEE-së në Shkodër, pas...

Velipojë, shkrihet komisariati i policisë, ja për çfarë akuzohen

Është shkrirë komplet komisariati I policisë në Velipojë, pasi mbi pnonjësit rëndon akuza e neglizhencës së detyrës. Drejtor i Policisë Haki Çako urdhëroi Drejtorinë e...

FOTO/ Velipojë, alarmohen pushuesit, kafsha e ngordhur hidhet në det

Një skandal mjedisor sapo ndodhi në Velipojë ku një person me jetsky raportohet të ketë hedhur një kafshë të ngordhur në mes të detit. Qytetarët...

Velipojë, vdes pushuesi kosovar, i bie infarkt në çadër

Një pushues ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në plazhin e Velipojës. Pushuesi kosovar mësohet se ka pësuar infarkt në çadër. Pavarësisht tentativës për ti dhënë ndihmën...