Policia arreston 2 biznesmenë në Velipojë

Ndaje

Dy biznesmenë, pronarë hotelesh në Velipojë janë arrestuar sot nga policia pasi elektricistët konstatuan lidhje të paligjshme të energjisë.

Dega e OSHEE-së në Shkodër, pas kontrolleve të ushtruara në Velipojë, kallëzoi në prokurori dy abonentë privatë, pronarë hotelesh në zonën e plazhit Pulaj.

Sipas një njoftimi për shtyp, dy biznesmenët, Geg V. dhe Ndue K, janë shoqëruar nga policia për në komisarit pasi kishin ndërhyrë në matës duke manipuluar të dhënat e konsumit.

“OSHEE Shkodër, pas kontrolleve të ushtruara në Velipojë, sapo kallëzoi në prokurori dy abonentë privatë, pronarë hotelesh në zonën e plazhit Pulaj.

Dy biznesmenët Geg V. dhe Ndue K. janë shoqëruar nga policia për në komisarit me akuzën e ndërhyrjes në matës duke manipuluar të dhënat e konsumit.

Sakaq, aksioni vijon ende!” thuhet ne njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje