Tag: vangjush dako

5 orë tek Krimet e Rënda, çfarë tha Vangjush Dako përballë...

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako është marrë në pyetje për rreth 5 orë në Prokurorinë e Krmive të Randa në lidhje me 'Dosjen 339'. Dako...

LAJMI I FUNDIT/ “Dosja 339”, Vangjush Dako thirret në Prokurorinë e...

Në kulmin e debatit politik dhe kur prej kohësh opozita ka hedhur akuzat ndaj kryetarit të bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, ky i fundit...

EMRI/ Rama “heq qafe” Vangjush Dakon, vendos për kandidatin e Bashkisë...

Tashmë nuk ka asnjë dilemë nga Partia Socialiste për emrin e kandidatit për kryetar bashkie në qytetin e Durrësit. Mësohet se në garë nuk do...

Fishekzjarret, ‘arrestohet’ vëllai i Vangjush Dakos

Vëllai i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako është arrestuar, shkruan ish kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në Facebook, Berisha, i cili publikon edhe një...

VIDEO/ Vangjush Dako: Kam qenë me 5-sa në shkollë, por u...

Ditën e djeshme kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe ministri Sandër Lleshaj kanë zhvilluar një takim me studentët e qytetit bregdetar. Dako ka...

VIDEO/ Denoncimi i gazetarit: Dako shkatërron me eskavator historinë dhe trashëgiminë...

Gazetari Aulon Kalaja ka denoncuar shkatërrimet që po bëhen nga eskavatorët e Bashkisë së Durrësit tek “Torra Veneciane”. Gazetari shkruan se nisja e punimeve që...

A do të arrestohet Dako, ja cfarë deklaroi sonte Prokuroria!

Prokuroria e Përgjithshme reagoi zyrtarisht sonte në lidhje me arrestimin e mundshëm të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Duke ndërhyrë në emisionin...

Bomba e Bashës: Rama po planifikon arrestimin e Vangjush Dakos, kërkon...

Kreu i PD Lulzim Basha në një deklaratë të fundit për mediat u shpreh se kryeministri Rama po planifikon arrestimin e Vangjush Dakos për...

DENONCIMI/”Kushërira e Gjushit bën ligjin në Bashki, ushtron presion tek stafi”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim nga një qytetar dixhital, i cili tregon sesi  shefja e bashkisë së Durrësit i bën presion...

Përgjimet me bandën e Avdylajve, Basha: Dako e ka vendin në...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga Vlora në një diskutim të gjatë me studentë dhe pedagogë tha se integrimi i Shqipërisë në Europë nuk...