Tag: uje

50 persona pretendojnë helmim nga uji, reagon IKSH

Rreth 50 persona, banorë të lagjes nr.1 dhe të lagjes së “Vilave” në qytetin e Kukësit, pretendojnë se janë helmuar nga uji i pijshëm,...

FOTO/Prej kohësh nuk flisnin, teatri bashkon Jul Dedën dhe Gent Zenelajn

Protesta për Teatrin ka “bashkuar” dy aktorët e njohur, që dikur ishin miq të pandarë. Fjalën e kemi për Jul Dedën dhe Gent Zenelajn,...

VIDEO/”Sa ndryshojmë ne nga Rilindja”, pamjet që tregojnë shumë për demokratët

Opozitarët gjithmonë janë etikuar nga mazhoranca si iniciatorët e dhunës, provokatorë dhe shkatërruesit e paqes, por e kundërta duhet thënë në shumicën e rasteve,...

Durrës, defekte në stacion, 48 orë pa ujë

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton qytetarët se për shkak të disa defekteve të rënda, gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, do të ketë probleme...

Shqipëria nën pushtetin e borës e ngricave – Rrugë të pakalueshme,...

Pothuajse në gjithë vendin ka patur reshje të borës. Rrugët kryesore janë të kalueshme, por ato rurale mbetën të bllokuara. Nga ana tjetër, shume...

Veliaj shtrenjton ujin në Tiranë, kush është pronari i burimit në...

Shumë qytetarë të Tiranës vazhdojnë të mbushin ujë në Dajt. Kjo për faktin se uji që vjen në shtëpitë e tyre nuk është i...

Durrës, rritet çmimi i ujit, tarifat për të gjithë konsumatorët

Enti Rregullator i Ujit ka miratuar aplikimin e ujësjellësit të Durrësit për rritjen e tarifave të furnizimit me ujë të pijshëm për këtë qytet....

DENONCIMI/ Durrësi vuan nga mungesa e ujit, mediat heshtin

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar disa media që sipas tij censurojnë faktin që në shumë lagje të qytetit bregdetar të Durrësit mungon uji I...

Nuk kemi ujë të pishëm? Fotot e mëposhtme tregojnë tjetër gjë

Vera ka nisur vrullshëm dhe rritja e temperatura në nivele kaq të larta ka sjellë dhe thatësirë. Për më tepër ka pasur dhe mungesë të...

Niveli i liqenit të Fierzës bie çdo ditë me 40cm, çfarë...

Mungesa e reshjeve të shiut po çon drejt tharjes me ritme të shpejta Liqenin e Fierzës. “Një thatësirë e tillë ka vite që nuk mbahet...