Tag: turqi

FOTO/Greqia blindon kufirin me Turqinë, ndërton gardhin 26 km të gjatë

Një gardh i ri me gjatësi 26 km është aktualisht në ndërtim e sipër me pjesët e vjetra prej 10 km, ndertim i cili...

Efektivi i policisë në Shkodër rëndë me Covid-19, niset drejt Turqisë

Efektivi i policisë kufitare në Shkodër, njëkohësisht edhe shofer i drejtorit të Policisë së Shkodrës Hydajet Nehani i infektuar prej disa ditësh me Covid-19...

Zbardhet biseda e Erdogan me kreun e KE, mediat turke ‘ndezin’...

Rexhep Tajip Erdogan i ka bërë thirrje BE-së të jetë “e paanshme” në mosmarrëveshjen e gazit me Greqinë. Sipas njoftimeve të zyrës presidenciale në...

Pas kurimit prej disa javësh në Turqi, deputeti Enver Roshi shërohet...

Deputeti i opozitës, Enver Roshi ka fituar betejën me koronavirusin, pasi një periudhe të gjatë dhe të vështirë që kaloi. Kreu i komisionit të Shëndetësisë,...

Të pasurit po ikin masivisht me çarter nga Rinasi, kërkojnë kurim...

Përveç fluksit nëpër spitalet private, që janë lejuar të bëjnë testime, ata qe janë ne gjendje më të rënduar po zgjedhin që të shkojnë...

VIDEO/Pamje të frikshme nga shpërthimi i madh në një fabrikë në...

Një shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh në Sakarya të Turqisë dyshohet se ka shkaktuar qindra të vdekur. NUk dihen ende shkaqet e shpërthimit,...

FOTO/Turqia godet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter sipas stacioneve gjeologjike ndërkombëtare ka tronditur pak më parë zonën e Manisas në Turqi. Nga të dhënat...

Koronavirusi “pastroi” liqenin, rishfaqet kisha antike e fshehur për 1000 vjet...

Një nga përfitimet e kesaj pandemie globale, është se si toka u rimëkëmb dhe rizbuluam fenomene te jashtezakonshme natyrore. Një kishë e lashtë nënujore që...

Arrihet marrëveshja, një tjetër shtet njeh patentat shqiptare

Dhe nje shtet tjeter njeh lejet e drejtimit nga Shqiperia. Bëhet fjalë për Turqinë, të cilët kanë vendosur që të njohin lejet e drejtimit shqiptare...

Dëbimi i turqve Simsek dhe Çelik, OKB nis hetim për qeverinë...

OKB po heton qeverinë shqiptare për arrestimet dhe ekstradime të dyshuara të paligjshme ndaj shtetasve turq Çelik e Simsek. Ekstradimi surprize me aksion policor të...