Tag: terhiqet

Shtyhet sërish gjyqi për Tahirin, ja kur merret vendimi

Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se gjykata e Posaçme e Apelit do të vendosë të premten e 26 qershorit...

Ekspertja e OBSH tërheq deklaratën: “Asimptomatikët e transmetojnë Covidin, nuk kam...

Se sa transmetimi i koronavirusit vjen nga njerëzit pa simptoma, kjo është ende një "e panjohur e madhe", sqaron një shkencëtar i Organizatës Botërore...

“Nuk mund të këndoj kur populli im vuan’, Këngëtarja shqiptare tërhiqet...

Ditën e djeshme këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima njoftoi fansat e saj në rrjetet sociale se do të tërhiqet nga ‘Kënga Magjike’. Edhe pse...

“10 vite nuk del nga Shqipëria”/E bënë refren të fushatës, PS...

Gjatë diskutimeve dhe debateve të forta në Kuvend, Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Tualant Balla njoftoi se PS ka filluar terheqjen nga ligjet...

Grabitja në Rinas, Vasili: Presim shkollëpakun të na bindë se fajin...

Pasi kompania ajrore austriake erdhi  me një vendim të prerë për të mos lejuar transportimin e parave nga Tirana-Austri, ish-deputeti Petrit Vasili e sheh...

Historitë e fundit e kanë lodhur shumë, këngëtari me famë botërore...

Ylli i muzikës pop me hite që i kanë kaluar miliona klikime është larguar nga muzika. Bëhet fjalë për Justin Bieber, i cili së fundmi...

Tërhiqet nga gara për Gjykatën Kushtetuese Ardian Dvorani

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani ka njoftuar sot dorëheqjen e tij nga kandidatura për anëtar të Gjykatës Kushtetuese.   Dvorani me anë të një...