Tag: tenderi

Qeveria hap tenderin për koncesionin 4 miliardë euro të rrugës Milot-Fier

Qeveria shqiptare ka bërë thirrje për operatorë ekonomikë që duhet të jenë të interesuar të investojnë afro 1.2 miliardë euro për të realizuar të...

“Nuk i manipuluan dot të dhënat e tenderave sekrete dhe i...

Ndërsa fliste për tendera sekrete, kryedemokrati Basha zbuloi se pak ditë më parë në zyrën e prokurimeve në Ministrinë e Shëndetësisë ka rënë zjarr. Basha...

“Po vjedhin me tenderin e rindërtimit 76.4 mln euro”, PD: Rama...

Sipas PD, Edi Rama po përdor gjendjen e fatkeqësisë për të vjedhur me tenderin e rindërtimit te shtepive dhe shkollave 76.4 milionë euro. Përmes një...

PD zbulon skandalin tjetër me tenderat: Qeveria ka blerë kite për...

Partia Demokratike ka denoncuar sot nje tjeter skandal. Kete radhe me blerejen e testeve nga ana e qverise, qe sipas PD, eshte 4 here...

“Sulmi me shpifje zbuloi sa nervozë janë”, PD: Rama dhe Xhaçka...

Partia Demokratike vijon te kembengule ne çështjen me ministren  Olta Xhaçka dhe qeverinë, ku te faktuar me prova, PD thote se Edi Rama dhe...

“Alo Edi, Alo Xhaçka”, PD tjetër denoncim: Shqiptarët pa bukë, ju...

Partia Demokratike ka pyetur sot drejtpërdrejt qeverinë për një tender 1.5 milionë euro. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat...

“Tender 7 milionë euro për beton në një ditë”, PD: Nuk...

U bënë disa ditë që Partia Demokratike i kërkon dhe i ka sugjeruar qeverisë të anulojë konçesionet, pasi prej tyre mund të akordohen fonde...

DOKUMENTI/”129 milion lekë të rinj për kompaninë që i sjell më...

Ministria e Shëndetësisë ka hapur tenderin për blerjen e respiratorëve, pajisje që përdoren për pacientet që kanë probleme me frymëmarrjen dhe që kanë nevojë...

Dhënia me PPP e rrugës Orikum-Dukat, ish-deputeti tregon shifrën nëse tenderi...

Ish deputeti i PD Agron Shehaj në një analizë faktesh dhe të dhënash për rehabilitimin e rrugës Orikum-Dukat, thotë se nëse tenderi për të...

DOKUMENTI/Agim Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e Ministrisë së Brendshme

Ndërkohë që autoritetet kanë shpallur në kërkim dhe janë në ndjekje të ish kryetarit të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku fiton tenderin për mirëmbajtjen e...