Tag: tenderi

“Alo Edi, Alo Xhaçka”, PD tjetër denoncim: Shqiptarët pa bukë, ju...

Partia Demokratike ka pyetur sot drejtpërdrejt qeverinë për një tender 1.5 milionë euro. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat...

“Tender 7 milionë euro për beton në një ditë”, PD: Nuk...

U bënë disa ditë që Partia Demokratike i kërkon dhe i ka sugjeruar qeverisë të anulojë konçesionet, pasi prej tyre mund të akordohen fonde...

DOKUMENTI/”129 milion lekë të rinj për kompaninë që i sjell më...

Ministria e Shëndetësisë ka hapur tenderin për blerjen e respiratorëve, pajisje që përdoren për pacientet që kanë probleme me frymëmarrjen dhe që kanë nevojë...

Dhënia me PPP e rrugës Orikum-Dukat, ish-deputeti tregon shifrën nëse tenderi...

Ish deputeti i PD Agron Shehaj në një analizë faktesh dhe të dhënash për rehabilitimin e rrugës Orikum-Dukat, thotë se nëse tenderi për të...

DOKUMENTI/Agim Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e Ministrisë së Brendshme

Ndërkohë që autoritetet kanë shpallur në kërkim dhe janë në ndjekje të ish kryetarit të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku fiton tenderin për mirëmbajtjen e...

FOTO/Zhupa denoncon: Si Veliaj dha tender pa garë 3.4 milionë euro...

Ina Zhupa, zedhenesja e Partisë Demokratike, ka denoncuar Erion Veliajn, per nje tjeter afere korruptive me tenderat, siç ajo e provon me ane te...

FOTO/”Konflikti mes Ballukut dhe Qatos”, PD: Pse u anullua tenderi Kardhiq...

Partia Demokratike ka dalë në një deklaratë për mediat, teksa ka denoncuar sërish  tenderin e Kardhiq-Delvinës. Jorida Tabaku nga selia blu ka deklaruar se...

“Ministri i tenderit hajdut 30 milionë euro”, PD: Lleshaj nuk përgjigjet,...

Lealba Pelinku ka reaguar së fundmi në rrjetet sociale lidhur me tenderin korruptiv që PD e denoncoi ditëve të fundit, lidhur me uniformat e...

VIDEO/PD denoncon aferën 30 milionë dollarëshe të tenderit për uniformat e...

Partia Demokratike ka denoncuar gjatë ditës së sotme një farë sipas tyre korruptive me tenderin prej 30 milionë dollarësh të uniformave të policisë së...

VIDEO/PD publikon dokumentin: Tender kompanisë kroate, baxhanaku i Ramës e ndihmoi...

Partia Demokratike ka bërë publike të tjera informacione lidhur me tenderin që i është dhënë një kompanie kroate për kontrollin online të faturës tatimore...