Tag: rruga kombit

PD paralajmëron: Do përdorim çdo formë për ta ndaluar tarifën në...

Ndërsa Kryeministri Edi Rama pritet të bëjë të ditur në vijim tarifën e re të lëvizjes në Rrugën e Kombit për banorët e Kukësit,...

PETICIONI/ Këshilltarët nga Kukësi, Hasi e Tropoja letër Ramës e Metës:...

Këshilltarët bashkiakë të Kukësit, Hasit dhe Tropojës i kanë nisur një letër peticion Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit të vendit Edi Rama,...

NEGOCIATAT/ Ja sa do të jetë taksa e Rrugës së Kombit...

Nga 10 euro që do të jetë tarifa e zakonshme për të kaluar në rrugën e Kombit, qeveria synon ta ulë në 3 euro...

THIRRJA/ Të enjten protestë në Kukës, kalimi i rrugës është falas

Një tjetër protestë, kundër taksës së Rrugës së Kombit dhe pro lirimit të 11 kuksianëve, paralajmërohet ditën e enjte në Kukës. Organizatorët e protestës, bëjnë...

Protestuesit e Rrugës së Kombit, kërkojnë lirinë në Apel

Protestuesit e arrestuar pas protestës në "Rrugën e Kombit" më 31 mars 2018 kanë apeluar vendimin e Gjykatës së Kukësit e cila i la...

DEKLRATA E FORTË/ Kryebashkiaku i Kukësit: As tra as taksë në...

I ftuar në emisionin “360 gradë” të Artur Zhejit, kryebashkiaku i Kukësit Bashkim Shehu i ka bërë thirrje qeverisë të heqë taksën e rrugës...

Taksa në Rrugën e Kombit fillon “hakmarrja” – Bie fluksi i...

Në të njëjtën periudhë në vitin e kaluar, në Morinë duheshin orë të kaloje nga Kosova në drejtim të Shqipërisë. Çështja e taksës në...

Ministri i Kosovës: Taksa në Rrugën e Kombit e lartë –...

Të gjithë zërat nga Kosova flasin për dëm të biznesit që u shkaktohet nga taksa e lartë e qeverisë shqiptare për Rrugën e Kombit....

VIDEO/ Basha: Futja në bunker fundi i Edi Ramës, ftoj shqiptarët...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ftuar qytetarët shqiptarë të bashkohen në atë që ai e quan kryengritje qytetare. Kreu demokrat ka pritur...

FOTO/ Kukës, protestuesit nuk ndalen, bllokojnë sërish qarkullimin në Rrugën e...

Kuksianët vijuan edhe gjatë të enjtes protestën e tyre për lirimin e të arrestuarve për ngjarjet e pak ditëve më parë, kur u protestua...