Tag: ronaldo

VIDEO/U mund nga Ajaxi, dalin pamjet e Ronaldos: E bëmë në...

Eshtë bërë virale një video e Cristiano Ronaldos menjëherë pas eliminimit të Juventusit nga ana e Ajax në çerekfinalet e Champions League. Kjo video, e...

Ditë zie për Ronaldon dhe partneren e tij, humbin njeriun më...

Babai i të dashurës së Cristiano Ronaldos ka ndërruar jetë, pas një beteje të gjatë kundër sëmundjes së keqe. Partnerja e Ronaldos Georgina Rodriguez më...

Akuza për evazion fiskal, mbyllet gjyqi, Ronaldo do të paguajë miliona...

Futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo sapo ka firmosur një marrëveshje me një gjykatë në Madrid lidhur me akuzat për evazion fiskal, duke pranuar një...

Modriç sulmon Ronaldon dhe Messin: Mendojnë se Topi i Artë ka...

Fituesi i Topit të Artë, Luka Modriç, ka kritikuar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për mos paraqitjen e tyre në ceremoninë e këtij viti. Ylli...

Modriç i jep fund dominimit të Messit dhe Ronaldos, fiton “Topin...

Mesfushori i Real Madridit dhe Kroacisë Luka Modriç fitoi Topin e Artë të vitit 2018, duke u bërë lojtari i parë i cili thyeu...

Pas Ronaldos, flitet për një tjetër largim të bujshëm nga Real...

Pas largimit të Cristiano Ronalds drejt Juventusit,  po qarkullojnë lajme se do të ketë një tjetër largim të bujshëm nga skuadra e Real Madridit. Në...

Ronaldo apo Messi?/ Argjentinasi i “lë targën” portugezit në El Clasico

Cili ishte më i mirë kur klubi nga kryeqyteti takohet me gjigantët katalunas? Portali Goal sjell statistikat El Clasico, është derbi i përplasjes së dy...

Pas akuzave për përdhunim, Ronaldo merr këtë vendim të rëndësishëm

I përfshirë me detyrim në titujt bombastikë të medieve ndërkombëtare dhe i akuzuar nga gjysma e botës si një përdhunues, Cristiano Ronaldo po përballet...

DOKUMENTI/ Akuzat për përdhunim, si u përpoq Ronaldo “t’i mbyllte gojën”...

Rasti i akuzave për përdhunim të supozuar nga Kathryn Mayorga kundër Cristiano Ronaldo-s, duket se nuk do të dalë shpejt nga qarkullimi në media. Madje...

Akuza për përdhunimin e 34 vjeçares, Ronaldo merr masa

Lajmi se futbollisti Ronaldo kishte përdhunuar një vajzë u përhap menjëherë dhe mbi sulmuesin tani rëndon një akuzë që ende nuk dihet a është...