Tag: rezultatet

REZULTATET/Rikthehen ndeshjet në Superiore, Tirana e Kukësi e nisin mbarë

Pas 84 ditësh ndërprerje për shkak të COVID-19 në vendin tonë rikthehet futbolli. Aktualisht kane përfunduar 45 minutat e para në katër takime në Kategorinë...

Shkolla e Policisë/ Dalin rezultatet e provimit , ja lista

Mbi 2200 të rinj dhe të reja, që konkurruan në fazën e parë për 500 vende vakante në strukturën e Patrullës së Përgjithshme janë...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, rezultatet nxjerrin para Partitë Popullore (EPP)

Partitë që janë të përkushtuara për forcimin e Bashkimit Evropian, arritën të mbajnë dy të tretat e vendeve në Parlamentin Evropian, por e djathta...

TABELAT/ Itali, ja rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, si ndahen vendet në...

Zgjedhjet rajonale në Itali kanë përfunduar, së bashku me numërimin e votave dhe ndarjen e ulëseve si në Senat ashtu edhe në Dhomën Deputetëve....

REZULTATET PARAPRAKE/ Zgjedhjet në Itali, fitues koalicioni Qendra e Djathtë dhe...

Deri tani janë numëruar 85 për qind e qendrave të votimit në Itali dhe rezultati është: Për Senatin Në 51.737 qendra votimi nga 61.401, pas numërimit...