Shkolla e Policisë/ Dalin rezultatet e provimit , ja lista

Mbi 2200 të rinj dhe të reja, që konkurruan në fazën e parë për 500 vende vakante në strukturën e Patrullës së Përgjithshme janë njohur me rezultatet e provimit.

Aplikantët gjetën në tezë plot 100 pyetje që kishin të bënin me gjuhë letërsinë, gjeografinë, historinë, biologjinë dhe fizikën.

Testimi u zhvillua me dy faza. E para ka nisur në orën 07:30 të mëngjesit dhe aplikantët patën 2 orë kohë për të dhënë alternativat e sakta.
Për të parë listën e plotë klikoni këtu

https://www.asp.gov.al/akademia/images/Rezultatet_e_Testit_me_Shkrim_Gr.I_4_.9.2019.pdf

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje