Tag: restorant

VIDEO/Vetëm në 30 minuta, eksperimenti japonez tregon sa shpejt përhapet virusi...

Një video virale nga Japonia synon të tregojë sesa lehtë mikrobet dhe viruset mund të përhapen në restorante kur vetëm një person është i...

Të shtëna me armë në Vjenë në restorantin e njohur, 2...

Të paktën dy persona besohet të jenë qëlluar në Figlmüller, në zemër të kryeqytetit austriak. Mediat lokale shkruajnë se policia e armatosur me armë...

VIDEO/ Restoranti shpërthen në flakë, 40 persona të plagosur

Më shumë se 40 persona janë plagosur pas një shpërthim në një restorant, në veri të Japonisë. Sipas policisë vendase, shpërthimi ndodhi në restorantin "Izakaya...

Muajin tjetër hapet restoranti që ofron gatime me kanabis, dhe ka...

Restoranti i parë britanik me kanabis pritet të hapet muajin tjetër dhe kjo pritet të ndryshojë mënyrën se si njerëzit e shohin drogën. Kuzhina Canna...

VIDEO/Tronditen klientët, gruaja bie papritmas nga tavani i restorantit

Një grua ka rënë papritur nga tavani i një restoranti në Kaliforni duke habitur klientët. Ajo mendohet se ishte droguar me kokainë. Mendohet se kishte hyrë...

DETAJE/Mbyllet piceria në Tiranë, dy restorante të tjera në Përmet gatuanin...

Eshtë mbyllur një piceri në Tiranë si dhe dy restorante në Çarshovë të Përmetit për shkak se ofronin shërbim në kushte të rënda higjeno-sanitare. Konkreisht,...

FOTO/Bllokohen restoranti dhe piceria në Llogara, gatime mes pisllëkut dhe ushqime...

Një piceri dhe një restorant në Llogara janë bllokuar nga autoriteti kombëtar i ushqimit, pasi gjatë kontrollit, rezultuan se shkelnin rregullat e sigurisë ushqimore. Ata...

VIDEO/ Tiranë, zjarr përfshin një restorant

Një restorant është përfshirë nga flakët e zjarrit në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “21 Dhjetorit” pranë ish-parkut të autobusëve. Qytetarët kanë dërguar...

Buxheti 2018, 90 milionë lekë i shkojnë Kuvendit për blerje makinash,...

Komisionet parlamentare kanë paraqitur ditën e djeshme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave propozimet e bëra gjatë diskutimeve të zërave të parashikuara në projektligjin...

Tropojë, helmohen 70 persona në një restorant, në pranga pronari

70 persona janë helmuar nga ushqimi ditën e djeshme në një lokal në Tropojë. Policia e Tropojës bën me dije se ata janë dërguar...