Buxheti 2018, 90 milionë lekë i shkojnë Kuvendit për blerje makinash, restorant dhe ashensor

Komisionet parlamentare kanë paraqitur ditën e djeshme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave propozimet e bëra gjatë diskutimeve të zërave të parashikuara në projektligjin për Buxhetin e Shtetit 2018 dhe i ka miratuar ato. Ky komision është treguar mjaft dorëlëshuar në parashikimin e shtesave kryesisht për organet e reja të hetimit kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Nuk bëjnë përjashtim as shpenzimet e larta për blerje autoveturash, rikonstruksion bar-restoranti etj… Mësohet se plot 90 milionë lekë do të jenë në dispozicion për blerje autoveturash, rikonstruksion bar-restorant, blerje dhe montim ashensori në sallën plenare, aplikacionin e Kuvendit të Shqipërisë në internet si dhe disa shpenzime të tjera.

Për Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme janë marrë parasysh shtesa në shpenzime operative prej 35.5 milionë lekësh për Projektin e regjistrimit të shtetasave që jetojnë jashtë Shqipërisë. Po kështu, kjo ministri arriti të bindë deputetët t’i akordojnë 113 milionë lekë rritje të shpenzimeve të personelit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje