Tag: reagimi

Gazetaren e njohur nuk e habit qeveria me propagandën e saj,...

Gazetarja e njohur Socila Meço ka reaguar lidhur me nismën e kryeministrit dhe ministres për të shpërndarë libra falas tek familjet në nevojë. Ajo nuk...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, reagon për herë të parë Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë lidhur me debatin për ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i është...

Publikimi i audio-përgjimit, Berisha: Super skandal, rrezikon të na përjashtojë nga...

Pas bërjes publike të audio-përgjimit ku dëgjohet se ish- kryetari i KQZ Denar Biba në emër të sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë Engjëll Agaci po...

Reagimi i fortë i Bashës për audio-përgjimin: Rama duhet t’ia dorëzojë...

''Sot prokuroria duhet të kishte nisur menjëherë procedimin penal ndaj Engjëll Agaçit dhe Denar Bibës për shantazh ndaj gjyqtarit shqiptar në Gjykatën e Strasburgut...

Zjarri në çerdhet, Veliaj reagon për të sulmuar opozitën, asnjë fjalë...

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj teksa mori pjesë dje në hapjen e një këndi lojërash, u ndal  për të folur rreth dy...

VIDEO/Ja çmimi për kryetarin e Bashkisë Tiranë: Ua kalon dhe drejtuesve...

Një kryetar bashkie si Erion Veliaj nuk meritohet të lihet pa çmim. Dhe zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, e ka vlerësuar me një...

Blerja e Universitetit të New York në Tiranë, deputeti: ‘Rama zgjohu,...

Deputeti i partisë demokratike, Nard Ndoka ka shkruar në rrjetin e tij social, lidhur me informacionet e fundit që qarkullojnë se Erdogan ka blerë...

VIDEO/Shpërthimi në çerdhe, PD: Veliaj hesht për të fshehur krimin, njësoj...

Deputeti Gent Strazimiri ka mbajtur një deklaratë nga selia blu ku ka folur lidhur me ngjarjen në çerdhen nr 14 në lagjen Ali Demi,...

Reagimi i Ramës për tragjedinë në Itali, ish ministri: ‘I copëtohet...

Pas tragjedisë së ndodhur në Itali, kryeministi Rama reagoi me një mesazh në Twitter në gjuhën italiane ku shprehu ngushëllimet për viktimat duke iu...

Deklarata e Merkel për Kosovën, Vuçiç: Gjermania i vuri kufijtë Serbisë...

Pas deklaratave të kancelares Angela Merkel, se është kundër ndryshimeve të kufijve në Ballkan vjen reagimi i Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Vuçiç e ka...