Tag: punesim

DENONCIMI/Zbulohen lidhjet e ‘ekselentes së Ramës’ me PS: Nusja e djalit...

Të tjera informacione zbulohen për studenten ekselente e cila fitoi punë shteti me anë të 'Paktit për Universitetin'. Sipas videos që Kryeministri Edi Rama...

Ndryshon skema për punësimin e mësuesve, ministrja: Ja prioritetet

Skema e vlerësimit të mësuesve me qëllim punësimin e tyre, do të pësojë sërish ndryshime. Ky është edhe shkaku i pezullimit të procedurës së dorëzimit...

Doganierë e Inspektorë, ja vendet e punës për studentët ekselentë në...

Qendra e Karrierës në Universitetin e Korçës ka njoftuar për disa vende punë për studentët ekselentë. Në faqen e Facebook, thuhet se studentët ekselentë...

Çfarë do të ndodhë me të punësuarit pas mbylljes së pikave...

Edi Rama dha ultimatumin e mbylljes së pikave të basteve dhe kazinove duke u lënë afat deri në 31 Dhjetor. Por nga e gjithë...

Paradoksi i 10 mijë vendeve të lira pune, bizneset nuk i...

Ndërkohë që 50 mijë biznese kërkojnë punonjës të ndryshëm, kjo e bërë e ditur në faqen zyrtare të shërbimit Kombëtar të Punësimit, puna.gov.al,vihet re...

Gjermania me ligj të ri imigrimi, kërkon punonjës të kualifikuar

Mbi 50 leje të ndryshme që të lejojnë të jetosh në Gjermani njeh legjislacioni gjerman. Këtu bëjnë pjesë viza për artistët, leja e kufizuar...

Britania kërkon mjekë, lehtësohen procedurat për infermierët

Duket se kriza në specialiste në sektorë si shëndetësia, inxhinieria dhe teknologjia e informacionit e kanë detyruar qeverinë e kryeministres britanike Theresa May të...

Qeveria hap 500 vende pune në shtet, por paga do të...

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është vendosur hapja e 500 vendeve të reja të punës me kontratë të përkohshme. Kohëzgjatja do të jetë...

Japonia do të punësojë të paktën 500 mijë punëtorë të huaj

Japonia deri në vitin 2025 do të punësojë në vend të paktën 500 mijë punëtorë të huaj, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas agjencisë Kyodo, mësohet...

KUSHTET/ Gjermania kërkon punëtorë nga Shqipëria dhe Kosova

Për shkak të mungesës së stafit të infermierisë shoqata gjermane Bäderverband ka filluar rekrutimin e punonjësve të ri nga Kosova dhe Shqipëria. Kjo shoqatë gjatë...