Tag: protesta

Kryemadhi zbardh bisedën me ambasadorin Lu për protestën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, tregoi bisedën me e-mail me ambasadorin amerikan Donald Lu në...

FOTO GALERI/ Protesta e opozitës jehonë në mediat ndërkombëtare: Protestuesit përplasen...

Agjencitë ndërkombëtare të lajmeve kanë pasqyruar gjerësisht dhunën në protestën e opozitës kundër zgjedhjes së Prokurorit të përgjithshëm të përkohshëm. Mediat e huaja shkruajnë...

NEW YORK TIMES/ Disa protestues kanë mbetur të plagosur gjatë përleshjeve...

Policia shqiptare u përlesh me mbështetësit e opozitës të cilët u përpoqën të hyjnë me forcë në parlament për të ndaluar votimin për zgjedhjen...

PD dhe LSI mblidhen në selinë blu, pritet një vendim i...

Mazhoranca e drejtuar nga Edi Rama vendosi në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, kandidaten Arta Marku, në shkelje të Kushtetutës dhe seanca plenare u...

FOTO/ Përgjaket protesta, policia tërheq zvarrë deputeten e LSI

Vetëm pak minuta më parë, situata para Parlamentit të Shqipërisë ka percepituar në dhunë dhe përleshje midis protestuesve dhe policisë. Deputetja e LSI, Floida...

TIRANË/Protestë masive për HEC-et në Valbonë, rritet rezistenca e banorëve

Qindra qytetarë kanë protestuar paraditen e së dielës për ndalimin e ndërtimit të HEC-eve në Parkun Kombëtar të Valbonës. Nën moton #mosmaprekValbonën protestuesit mbajtën...

PROTESTA/ Vasili flet për sakrificë: Të shpëtojmë Shqipërinë, Rama s’ka parë...

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se është në hapat e fundit të përgatitjes së protestës që opozita ka paralajmëruar për ditën e nesërme, në...

PROTESTA/ Ashpërsia e Kryemadhit: Nesër i tregojmë Ramës se i mbaroi...

Vetëm pak minuta më parë në ambientet e “Hotel Plaza” është zhvilluar një mbledhje e papritur e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së. Kryetarja Monika...

PROTESTA/Porosia e Bashës për krerët e PD-së në rrethe

Kreu i PD-së, Lulzim basha ka zhvilluar sot një takim me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe vetëm dy ditë para se të...

Rama pritet me protesta ne Shkoder

Kryeministri Edi Rama u prit me protesta ne Shkoder ku ndodhej ne nje mbledhje te Keshillit Kombëtar të Territorit.   Te rinj shkodrane dhe anetare te...