Tag: protesta

FOTO/ Përgjaket protesta, policia tërheq zvarrë deputeten e LSI

Vetëm pak minuta më parë, situata para Parlamentit të Shqipërisë ka percepituar në dhunë dhe përleshje midis protestuesve dhe policisë. Deputetja e LSI, Floida...

TIRANË/Protestë masive për HEC-et në Valbonë, rritet rezistenca e banorëve

Qindra qytetarë kanë protestuar paraditen e së dielës për ndalimin e ndërtimit të HEC-eve në Parkun Kombëtar të Valbonës. Nën moton #mosmaprekValbonën protestuesit mbajtën...

PROTESTA/ Vasili flet për sakrificë: Të shpëtojmë Shqipërinë, Rama s’ka parë...

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se është në hapat e fundit të përgatitjes së protestës që opozita ka paralajmëruar për ditën e nesërme, në...

PROTESTA/ Ashpërsia e Kryemadhit: Nesër i tregojmë Ramës se i mbaroi...

Vetëm pak minuta më parë në ambientet e “Hotel Plaza” është zhvilluar një mbledhje e papritur e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së. Kryetarja Monika...

PROTESTA/Porosia e Bashës për krerët e PD-së në rrethe

Kreu i PD-së, Lulzim basha ka zhvilluar sot një takim me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe vetëm dy ditë para se të...

Rama pritet me protesta ne Shkoder

Kryeministri Edi Rama u prit me protesta ne Shkoder ku ndodhej ne nje mbledhje te Keshillit Kombëtar të Territorit.   Te rinj shkodrane dhe anetare te...

DENONCIMI/Berisha: Ngrihuni në protesta, refuzoni çmimin e ujit të Lali Plehut,...

Thirrja për protesta është ajo çfarë theksohet në postimin e sotëm të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili nënvizon se rritja e çmimit të ujit...

Banorët e Zharrëzës i rikthehen protestave, qeveria i gënjeu për dëmshpërblimet

Protesta ekselente e banorëve të fshatit Zharrëz, që nisën një rrugëtim maratonë në këmbë nga Fieri në Tiranë, për t'i treguar qeverisë se do...

KOMISIONI I SIGURISË/ Noka: Qeverinë e krimit do ta rrëzojmë me...

Deputeti i Partise Demokratike, Flamur Noka ne nje prononcim per mediat nga Komisioni i Sigurise tha se qeveria Rama do te rrezohet me revolucion. "Kjo...