Tag: prishje

Edhe në shi IKMT vijon shembjen e ndërtimeve në Tale të...

As shiu i rrëmbyeshëm nuk po e ndal Inspektoriatin Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit të vijojë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në...

IKMT zbarkon në Dhërmi, shemb objekte dhe merr masa ndaj pronarëve

IKMT-ja ka ehsmebur në Dhërmi, 11 objekte të ndërtuara pa leje, ngritur në rërë. IKMT, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ushtruan kontrolle në plazhe e...

VIDEO/Aksioni i prishjeve të ndërtesave në Durrës, ‘shfarrosen’ subjektet që zinin...

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës vijojne me IKMT te prishin ndërtimet pa leje që sjellin zënien e hapësirave publike. Konkretisht, në lagjen nr....

IKMT vazhdon me gjobat e larta, e pësojnë dy subjekte pasi...

Gjobiten dy subjekte për shkelje në zonën e Bunavisë, Vlorë, pasi kanë transportuar inerte në mënyrë të paligjshme. “Dy subjekte të Impianteve të Përpunimit të...

IKMT aksion në Radhimë, ish-deputetja reagon me shprehjen e vlonjatëve: Na...

Që prej orëve të para të mëngjesit, IKMT-ja u zhvendos buzë bregdetit per të prishur disa ndërtesa në plazhin e Radhimës. I gjithi aksioni u...

FOTO/Shkulje pemësh dhe pamje skandaloze, si po shkon rehabilitimi i Parkut...

Disa ndërhyrje në parkun e njohur “Rinia” në Tiranë, ka irrituar së shumti banorët e Tiranës, të cilët janë ndeshur me pamje katastrofale. E gjitha...

LAJM I FUNDIT/Unaza e Re, policia nxjerr me forcë nga banesa...

Policia ka ndërhyrë forcërisht në banesën e Bajram Nelës, duke i nxjerrë përjashta antarët e familjes që kundërshtonin shembjen e saj. 5 pjesëtarë të kësaj...

DENONCIMI/Jo vetëm në Tiranë, gati prishjet masive të shtëpive dhe në...

Nuk do të jenë vetëm ndërtesat në  Astir ato që do të përfshihen në projekte që parashikojnë shembjen e tyre. Në një mesazh referuar postimit...

Unaza e madhe, IKMT-ja aksion në Shkozë për shembjen e 16...

Projketi për Unazën e Madhe duket se nuk do të ndalet dhe do të vijojë të zbatohet. Janë parashikuar të prishen qindra banesa në disa...

Shembja e ndërtesave, dy deputetët e PD nisen drejt Jalës në...

IKMT nisi një aksion për shembjen e ndërtesave në Jalë. Ky aksion nuk është pritur mirë nga banorët e zonës të cilët kanë në...