IKMT aksion në Radhimë, ish-deputetja reagon me shprehjen e vlonjatëve: Na i prishin shtëpinë dhe thonë po bëjmë shtet

Ndaje

Që prej orëve të para të mëngjesit, IKMT-ja u zhvendos buzë bregdetit per të prishur disa ndërtesa në plazhin e Radhimës.

I gjithi aksioni u shoqërua me përplasje dhe tension. Banorët  kanë dalë me fëmijët në krah përpara fadromave të IKMT-së, ndërsa shprehen se i kanë objektet me leje, dhe nuk iu është dhënë asnjë sqarim lidhur me projektin e Bashkisë.

Prane tyre ka qëndruar dhe ish-deputetja e PD, Nada Mecorapaj, e cila ka dhe nje reagim ndaj kesaj ngjarjeje.

“Si çdo here tjeter Rama dhe qehajai i tij Leli u vijne banoreve ne deren e shtepise dhe te prones pa lajmerim, ne kundershtim me ligjin dhe pa shpjegim.

Sic e thote vlonjati i mençur: ne bejme me te miren, ai vjen na e prish dhe thote se do bejme shtet”,-thote ne reagimin e saj ish-deputetja.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje