Tag: piramida

FOTO/Arkeologët egjiptianë zbulojnë në Piramidat e Gizës varrin e lashtë 4500-vjeçar

Një varrezë 4,500 vjeçare është zbuluar në juglindje të piramidave të famshme të Gizës, njoftoi Ministria e Antikiteteve egjiptiane. Varri më i vjetër mban mbetjet...

VIDEO/Protesta e opozitës te Kryeministria, digjet “piramida e krimit”

Kjo është piramida simbolike e krimit, me anë të së cilës, Partia Demokratike do të tregojë se çfarë simbolizon dhe identifikon qeverisja e Ramës. Protesta...

FOTO/ Ja sa autentike është piramida në Tiranë, binjakja është në...

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha sot se Piramida dhe Pallati i Kongreseve janë ndërtime autentike të arkitekturës shqiptare. Duke folur në...