Tag: neritan licaj

Neritan Liçaj: Unë, Enver Hoxha i parë në film, ju tregoj...

Aktori i njohur rrëfen përjetimet e diktatorit në filmin “Gjirokastra”, bazuar në historinë e shkruar nga Ismail Kadare. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në...

“Një betejë që e ka nxjerrë Ramën lakuriq”/ Neritan Liçaj: Teatri...

Godina e Teatrit Kombëtar, prej mëse një viti po ‘mbrohet’ nga aktorët të cilët janë kundër shembjes së saj. Ata mblidhen çdo pasdite përpara...

“INANE”/Filmi që riktheu në kinema Anila Bishën, aktorja ndan rolin me...

7 ditë për të mbajtur një premtim, për të tronditur ligjet e jetës e ato të pasjetës. 7 ditë për t’i dhënë jetë një...

“Të na rrojë partia e vërtetë”, Ish-ministri e thotë hapur: Vepra...

Në një dalje publike, Neritan Liçaj konfirmoi zerat e ditëve të fundit se ka urdhëra nga lart që ai të largohet nga trupa e...

Aktori konfirmon zërat për largimin nga Teatri dhe tregon prapaskenat: Kush...

Aktori Neritan  Liçaj ka konfirmuar për publikun, se po merren masa për shkarkimin e tij nga trupa e aktorëve në Teatrin Kombëtar. Aktori, i ftuar...

Lëvizjet e dyshimta “hakmarrëse” të qeverisë, kërkohet shkarkimi i aktorit, artistët...

Qeveria ka filluar të sulmojë  e të hakmerret ndaj personave më të fortë që rezistojnë deri fund duke mbrojtur jetesisht kauzat per te  cilat...

FOTO/Pamjet prekëse, aktori shpërthen në lot kundër shembjes së Teatrit

Artistët janë përfshirë emocionalisht, pasi mbrojtja e godinës së Teatrit Kombëtar është për ta më shumë sesa thjesht një detyrë apo mision. Neritan Liçaj ka...

Aktori i njohur akuza Ramës dhe Veliajt: ‘Çitjanet dhe fiqëshitësit’…Suksese në...

Edhe aktori Neritan Liçaj ka reaguar ashpër pas lajmit se mëngjesin e sotëm ishin hequr  gërmat e Teatrit Kombëtar. Mes fjalësh, ai ka akuzuar Edi...

FOTO/ ‘Hajdutëria e fiqëshitësit’, natën i hiqen shkronjat Teatrit Kombëtar

Në mënyrë hajdutshe kanë hequr gjatë natës germat tek Teatri Kombëtar. Aktori Neritan Liçaj ka bërë publike një foto të mëngjesit të sotëm të Teatrit...

Neritan Liçaj flet hapur: Jam i lumtur me varfërinë time

I ftuar së fundmi në emisionin “Late Night Shoë”, ishte aktorii njohur Neritan Liçaj. Aktori ndër të tjera  tha se nuk është në kërkim të...