Tag: listat

LETRA/PD e Korçës nuk i dha mundësinë për t’u bërë deputet,...

Banorët e Astirit kanë reaguar me një ndjesë publike ndaj ish-deputetit demokrat Klevis Balliu, pasi këtij të fundit strukturat e Korçës nuk i besuan...

LISTA/Kandidatët për deputetë, emrat që voton PD sot në qarkun e...

Partia Demokratike në qarkun e Fierit ka nisur sot të votojë kandidatët e propozuar për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit. Me...

Ndryshimet kushtetuese/ Gjiknuri refuzon draftin e opozitës, letër Bylykbashit dhe Vasilit

Edi Rama me anë të Damian Gjiknurit ka refuzuar draftin e opozitës së Bashkuar që u paraqit në Këshillin Politik dhe u mirëprit nga...

Meta thirrje të fortë: Mjaft e degraduat Kuvendin, hapini listat 100%

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të vendosin për hapjen e listave 100% për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një statusi...

“Formula e PS për Kodin Zgjedhor”, reagon PD: Edi Rama mashtroi...

Partia Demokratike reagon zyrtarisht pas publikimit te draftit te PS lidhur me propozimet per Keshillin Politik. Amendamentet e propozuara nga PS parashikojnë hapjen 100%...

Aeroporti i Rinasit konfirmon 32 fluturime, një apel udhëtarëve

Aeroporti Nënë Tereza ka njoftuar 32 fluturimet e konfirmuara për ditën e sotme. Me anë të një njoftimi ajo i bën apel qytetarëve të respektojnë...

Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik, kur diskutohet hapja e listave

Bashkëkryetari i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator të Këshillit Politik ditën e martë (28 Korrik), ora...

VIDEO/Rama tregon se çfarë do ndryshojë në marrëveshjen politike: Mbështesim hapjen...

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se çfarë do ndryshojë dhe çfarë nuk do të preket në marrëveshjen e arritur me Opozitën e Bashkuar...

Lista/Rama publikon bllokun e dytë të bizneseve që do të hapen...

Në faqen e e-albania do të publikohen sot deri nesër, aktivitetet që do të hapen prej datës 27 prill. Të gjithë ata që do...

FOTO/Ish-deputeti publikon listat: Janë të manipuluara, për 350 mijë zgjedhës ka...

Ish-deputeti i PD, Endri Hasa ka publikuar të dhënat që vijnë nga raporti final i auditimit të kryer sipas kodit zgjedhor mbi veprimet në...