Lista/Rama publikon bllokun e dytë të bizneseve që do të hapen në 27 Prill: Leja do të shoqërohet me protokoll

Ndaje

Në faqen e e-albania do të publikohen sot deri nesër, aktivitetet që do të hapen prej datës 27 prill. Të gjithë ata që do të hapen duhet të njihen me protokollin dhe të jenë konform rregullave.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se çdo aktivitet ka kodin e vet përkatës. Rama njoftoi se do te hapet shitje me pakicë ne dyqane jo të specializuara, tregti me pakicë e veshjeve në dyqane të specializuara, tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, tregtia me pakicë e mobiljeve, artikuj shtëpiakë,  tregtia e luleve, orëve e bizhuterive, tregtia me pakicë e lodrave në dyqane të specializuara.

“Me bllokun e dytë u japim mundësi të kthehen në punë 27 589 punonjësve të regjistruar” u shpreh kryeministri Edi Rama.

Shërbimi taksi është pjesë e listës për tu hapur javën e ardhshëm me vetëm një person brenda në diagonal me shoferin. Kryeministri Edi Rama deklaroi taksitë janë përfitues të 3 pagave të luftës.

Hapja është me Risk dhe ne kemi në dispozicion mjete penalizuese përfshirë dhe masat e reja në Kodin Penal, por kjo nuk është çështje penalitetesh, por ndërgjegjësimi. Vetëm duke mbrojtur njëri-tjetrin mund të marrim risqe të mëdha pa u kthyer në të nesërmen në pozicion fillestar. Hapja në të gjithë botën është një proces gradual. kemi afishuar në faqen e-albania bllokun e bizneseve të lejuara dhe të gjitha bizneset e lejuara duhet të marrin autorizimin përkatës që duhet të jetë i disponueshëm në ambietin e aktivitetit të tyre.

Lista_aktiviteteve_hapen_prej_dates_27_prill

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje