Tag: krete

Zhvendoset epiqendra e tërmeteve, goditjet që u shënuan gjatë orëve të...

Tërmetet tashmë po vijojnë të godasin rajonin dhe më gjerë, duke shkuar deri në Turqi. Së fundmi janë shënuar dy tërmete në Turqi dhe...

FOTO/Tërmet 6 ballë në Kretë, lëkundjet ndjehen dhe në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi, duke shkaktuar lëkundje sizmike edhe në vendin tonë. Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti...

Lëkundje dhe në Kretë, ishulli goditet nga tërmeti 5 ballë

Ishulli Grek i Kretës është goditur  këtë mëngjes nga një tërmet. Goditja e përllogaritur me madhësi 4,8 ndodhi para orës 8 të mëngjesit në...

VIDEO/ Greqi, arrestohet bashkëpunëtori shqiptar i “Eskobarit” të Kretës

Policia greke ka arrestuar një të ri shqiptar me moshë 23 vjeç, i cili është identifikuar si bashkëpunëtor i një trafikanti vendas të drogës....

FOTO/ Ja kush është shqiptari i vrarë dje në Kretë nga...

Një shqiptar 35-vjeçar u vra dje në Kretë, Greqi nga fqinja e tij, përdoruese droge. Sot mediat kanë publikuar emrin e shqiptarit që gjeti...

FOTO/ Vrasja e shqiptarit në Kretë, ja pamjet nga vendngjarja

Policia greke ka zbardhur detaje të reja pas vrasjes së një shqiptari në Kretë nga një vajzë 26 vjeçare greke. Ndërkohë mediat lokale kanë...

Kretë, fqinja greke masakron me thikë shqiptarin, baba i dy fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 1 të mëngjesit të sotëm në ishullin e Kretës, Greqi. Sipas mediave greke, një vajzë 26...

Plas sherri në burgun e Kretës, shqiptari masakron të burgosurin grek

Një shqiptar ka masakruar me grudjta e shkelma nje te burgosir grek. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Kretës. Sipas mediave greke një 29-vjeçar nga...