FOTO/Tërmet 6 ballë në Kretë, lëkundjet ndjehen dhe në Shqipëri

Ndaje

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi, duke shkaktuar lëkundje sizmike edhe në vendin tonë.

Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti në Kretë ka qenë me magnitudë 6 të shkallës Rihter, në një thellësi prej 56 kilometra nën tokë.

Lëkundjet e forta sizmike me epiqendër në Greqi, u ndjenë edhe në Shqipëri. Kryesisht në Jug të vendit, qytetarët thonë se ndjenë lëkundje të forta.

Kujtojmë se valët sizmike po vijojnë të ndjehen deri në Shqipërinë e mesme, duke shkaktuar sërish panik tek banorët e Tiranës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje