Tag: konferenca

Negociatat dhe kushtet/KE publikon axhendën: Kur diskutohet për Shqipërinë

Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Ndërkohë Këshilli...

E FUNDIT/Rama mbyll vizitoren dy-ditore: Jam këtu për të mbështetur Kosovën,...

Kryeministri Rama në konferencën për shtyp e cila po zhvillohet në Prishtinë në mbyllje të vizitës, u shpreh se ndodhet në Kosovë për t’i...

LAJM I FUNDIT/Presidenti Meta në një tjetër konferencë urgjente për mediat

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të ketë sot në ora 18:15 një komunikim me gazetarët në institucionin e Kreut të Shtetit. Kujtojmë se në...

Bruksel, sot konferenca e Donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë

Në Bruksel do të zhvillohet sot Konferenca e Donatorëve, ku Shqipëria shpreson te një solidaritet, por të ndihmuar në rindërtimin pas tërmetit tragjik të...

VIDEO/”Minishengeni Ballkanik”, Si e justifikoi Rama veten para Albin Kurtit: Jemi...

Teksa Shqipëria ishte vendi i parë që ai vizitoi me marrjen e mandatit, kryeministri i Kosoves Albin Kurti nuk e ka kursyer as deklaratën,...

VIDEO/Rama kërkon mbështetje tek Merkel, kush e shoqëron kryeministrin në Berlin

Kryeministri Edi Rama po zhvillon takimin e tij me kancelaren gjermane Angela Merkel në kuadër të organizimit të konferencës së donatorëve që do të...

VIDEO/”Maqedonia tregoi pjekuri politike”, Meta mesazh Ramës me shembullin e Zaev:...

Teksa ka pritur presidentin e Maqedonisë, Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një mesazh të koduar dhe kryeministrit Edi Rama, teksa tha se liderët...

“Detyrova italianët të flasin shqip”, Me këpucë kaubojsash Kujtim Gjuzi mburret...

Ai është një personazh, që në sy dhe në vëmendje bie me stilin e tij, dhe pse detyra e tij si deputet në Parlamentin...

“A ke frikë nga SPAK”, Rama përgjigjet duke sulmuar opozitën: As...

Interesi  i gazetarëve gjatë konferencës së sotme me kryeministrin Edi Rama është kanalizuar dhe tek reforma në drejtësi. Mazhoranca është akuzuar se ka kapur...

“Baba Xhikja na la”, Ja me çfarë merret Spiropali pas deklaratave...

Menjëherë pas konferencës së Metës, ka reaguar sekretarja e qeverisë Elisa Spiropali. Për ti dalë në mbrojtje kreut të saj dhe qeverisë,pa dhënë asnjë...