E FUNDIT/Rama mbyll vizitoren dy-ditore: Jam këtu për të mbështetur Kosovën, detyrim i Shqipërisë

0Shares
0

Kryeministri Rama në konferencën për shtyp e cila po zhvillohet në Prishtinë në mbyllje të vizitës, u shpreh se ndodhet në Kosovë për t’i dhënë mbështetjen e plotë.

Rama tha se aktakuzat ishin fletërrufe të ngjashme si komunikatat gjatë revolucionit kulturor kinez. Më tej Rama tha se publikimi i aktakuzave mundsuan abortimin e procesit të paqes.

“Nuk lidhet as me dy persona as me karrierën  e tyre , por me vlerat e luftës për liri të Kosovës. Mendoj që ky është momenti ku kemi një krizë të shkaktuar nga kjo fletë rrufe, por kemi mundësi të madhe për të vënë në pah jo thjesht vlerat e luftës, por të vërtetën elementare se Kosova ishte viktima dhe jo agresori”, tha Rama.

Kryeministri Edi Rama në nisje të konferencës nga Kosova ka thënë se nga sot hyn në funksion rrjeti i përbashkët energjitik i interkonjeksionit.

Kjo linjë e përbashkët do të krijojë një treg të përbashkët të energjisë elektrike mes Kosovës dhe Shqipërisë, një projekt i cili u fillua në 2016 dhe përfundua pikërisht sot sipas ramës.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/645843516012724/

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje