Tag: hetime

EMRAT/Kujt kërkon SPAK t’ia konfiskojë mijëra euro pasuri

SPAK vendos konfiskimin e pasurive të personave; Ilirjan Memia, Adriatik Memia dhe Lindita Memia. Konfiskimi u vendos pasi ka dyshime se pasuria e vendosur...

Policia vë në pranga pesë persona në Tiranë, detajet mbi akuzat

Bien në prangat e Policisë 5 shtetas, dy prej të cilëve ishin shpallur në kërkim. Policia ne Tirane  ka bere me dije detajet nga...

Conte dhe zyrtarët e tjerë italianë në Prokurori, akuza nga familjarët...

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, do të merret në pyetje si pjesë e një hetimi të drejtuar nga të afërmit e viktimave të koronavirusit, pasi...

Tenderat për materialet mjekësorë gjatë pandemisë, hetimi vazhdon: SPAK iu drejtohet...

Hetimi për tenderat e materialeve mjekësore të denoncuar nga Partia Demokratike për shkelje dhe vjedhje është duke vazhduar nga SPAK. Burimet kanë bërë të ditur...

SPAK nis hetimin për shembjen e Teatrit Kombëtar, por çështja nuk...

SPAK ka regjistruar procedimin e depozituar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ndaj Erion Veliajt dhe Arbjan Maznikut. Por, Drejtuesi i SPAK, prokurori Arben Kraja,...

OFL zbarkon në Korçë e Pogradec, 4 personat që duhet të...

Efektivët e Operacionit Forca e Ligjit kanë zbarkuar në qarkun e Korçës, ku i kërkojnë deklarimin e pasurisë 4 personave, me precedent kriminal. Burmet bëjnë...

EMRAT/Avdylajt shkojnë në gjyq, ja akuzat ndaj tyre

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit kalon për gjykim çështjen e dosjes 339. Vendimi është marrë nga gjykatësja Irena Gjoka e cila...

SPAK: Kemi nisur hetimet për 10-ish gjyqtarë të drejtësisë

SPAK ka deklaruar se po hetohen 10 ish-gjyqtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese që u shkarkuan nga vettingu për fshehje të pasurisë. Sipas SPAK...

Vrasja/Një SMS i nxori vëllezërit në pritë në Durrës, pistat e...

Prishja e pazareve të drogës është pista kryesore ku po heton grupi hetimor për ngjarjen ku mbetën të vrarë dy vëllezërit Besmir dhe Viktor...

Pas akuzave të PD, më në fund një institucion nis hetimin...

Kontrolli i Lartë i Shtetit, nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se pavarësisht kufizimeve objektive të auditimit të drejtpërdrejtë, po ndjek me...