Tag: gjiknuri

Valteri sqaron sherrin me Gjiknurin, porosi Ramës: Ta tërheqë këtë qen...

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka zbuluar se pse sot ndoqi nga Kuvendi jashtë Damian Gjiknurin për të konfrontuar edhe fizikisht. Sipas deputetit, ai...

FOTOLAJM/Momenti kur Valteri përplaset me Gjiknurin, debat i fortë jashtë parlamentit

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor kanë shkaktuar një debat jashtë Kuvendit,  pasi Valteri ka bërë fjalë i acaruar me Gjiknurin. Duket se deputeti i opozitës parlamentare...

Ndryshimet kushtetuese/ Gjiknuri refuzon draftin e opozitës, letër Bylykbashit dhe Vasilit

Edi Rama me anë të Damian Gjiknurit ka refuzuar draftin e opozitës së Bashkuar që u paraqit në Këshillin Politik dhe u mirëprit nga...

Gjiknuri nuk i ndahet ‘tërmeteve’, të qeshura e reagime në sallën...

Është mbledhur sot Komisioni për Çështjet Ligjore, ku po shqyrtohen dy nismat për Kodin Zgjedhor. Gjatë kësaj mbledhje, mbajti fjalën e tij edhe përfaqësuesi...

Gjiknuri zbulon ofertën për opozitën, Rama mesazh nga Twitteri: Doni koalicion...

Damian Gjiknuri ka zbuluar ofertën e mazhorancës për opozitën jashtëparlamentare në ditën e sotme lidhur me ndryshimet kushtetuese, Listat e Hapura dhe koalicionet parazgjedhore. Sipas...

Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik, kur diskutohet hapja e listave

Bashkëkryetari i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator të Këshillit Politik ditën e martë (28 Korrik), ora...

Këshilli Politik mblidhet pasdite pas kërkesës së opozitës, Rama nuk shkon...

Partia Socialiste ka konfirmuar pjesëmarrjen në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Përmes një e-maili në përgjigje të opozitës jashtëparlamentare Gjiknuri thekson...

Mbyllen negociatat, Gjiknuri dorëzon draftin final për Reformën Zgjedhore

Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat politike janë mbyllur mbrëmë me disa ndryshime në amendamente. Amendamenet...

Afati drejt limitit, Gjiknuri thërret mbledhjen e Këshillit Politik

Ndërsa 30 Qershori po afron, datë kur skadon edhe afati i Komisionit të Posacëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetari i i këtij komisioni, Damian...

“Formula e re e KQZ”/Gjiknuri i prerë pas kërkesës së PD:...

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri i është përgjigjur opozitës për formulën e re të KQZ duke thënë se propozimi nuk mund...