Tag: fondi

VIDEO/Emergjenca dhe në Lezhë, Rama vendos buxhetin për familjet e prekura,...

Teksa shpalli gjendjen emergjente në Durrës, Tiranë, Laç tani kryeministri Rama po merret dhe me Lezhën, e cila ka deme te konsiderueshme nga tërmeti...

“Mospagesat cënojnë kredibilitetin e qeverisë”, Malaj ngre alarmin: Shteti ka rënë,...

Ish-ministri i Financave në qeveritë socialiste, Arben Malaj, ka ngritur shqetësimin mbi borxhet e papaguara në 2018 të sigurimeve shoqërore, që arrijnë në vlerën...

Dua e solli në Kosovë, këngëtarja me famë botërore dhuron shumën...

Ardhja e saj në Kosovë gëzoi gjithë fansat e jo vetëm. Miley Cyrus është këngëtare me famë botërore e njohur qysh prej serialit "Hannah...

100 mijë euro për Katedralen nga qeveria, Sara Hoxha: Aq kushton...

Ditën e djeshme qeveria shqiptare akordoi një ndihmë simbolike financiare prej 100 mijë eurosh, për të rindërtuar Katedralen e Notre Dame, e cila u...

VIDEO/PD nxjerr skemën me emrat: Si motrat dhe kunatat e partisë...

Partia Demokratike ka zbuluar skemën sesi fondi i Sigurimit të  Detyrueshëm të kujdesit  Shëndetësor administrohet nga ortakëria familjare e qeverisë. Nëpërmjet deputetes Izmira Ulqinaku jep...

“Shqiptarët të flenë të qetë”, Ministria e Brendshme do të shpenzojë...

Ministria e Brendshme gjatë këtij vitit do të shpenzojë mbi 60 milionë lekë për blerjet në funksion të rritjes së sigurisë publike. Rreth 80%...

MASHTRIMI/ Pasi qeveria “i ngopi me lugë bosh”, pezullon fondin e...

Qeveria mund të anulojë përfundimisht kompensimin për trashëgimtarët e ish të përndjekurve politikë. Masa, e cila përbën një goditje për viktimat e regjimit komunist,...

Fondi për përmbytjet sa çereku i fondit për rikonstruksionin e zyrave...

Fondi që qeveria do të japë për parandalimin e përmbytjeve në buxhetin e vitit 2018 është thuajse i barabartë me paratë që buxheti ka...

Andis Harasani – Ramës: Projektin “1 Miliardë” lërja në dorë të...

Lidhur me projektin “1 Miliardë” të propozuar nga Edi Rama si partneritet publik-privat për investime dhe të kritikuar ashpër nga FMN dhe opozita, ka...