Tag: Edi rama koronavirus

Rritja e infektimeve, deshtoi strategjia e Rames, LSI kerkon hetime

Rritja e shpejte e infeksioneve ne te gjithe vendin ka hedhur ne ere strategjine e qeverise te izolimit pa teste. Sekretari i Pergjithshem i LSI,...

Rama paralajmeron kthimin e karantines

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka paralajmeruar rikthimin e karantines nese ritmi i rritjes se infeksioneve tecreja do te vijoje. “Numrat e të infektuarëve po...

Rama: Mos perqeshni infeksionin, eshte real dhe vrastar

Kryeministri Edi Rama tha sot ne nje dalje ne rrjetet sociale, mos e perqeshni rrezikun e infeksionit pasi eshte real dhe vrastar, ndersa kanlajmeruar...

Rama jep lajmin e shumepritur: Nuk do flas me…

Kryeministri Edi Rama lajmeroi sot se nuk kanndermend re flase me per armikun e padukshem. Ne nje njoftim te bere sonte ne faqen e toj...

Qytetaret e Tiranes te zemeruar me mbylljen, Rama: Do te ndodhe...

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se edhe dy fundjava te tjera do te jene te bllokuara per makinat nderkohe qe plazhet do te hapen...

Shpjegimi i Rames per pagat qe nuk jane marre dhe transportin...

Kryeministri dha nje pergjigje ne lidhje me pagat e premtuara te izolimit qe ende nuk jane marre. Ai tha se problemet janë për shkak të...

Rama thote se nga e hena kufizime vetem ne ambientet e...

Kryeministri Edi Rama tha sot permes komunikimit me Facebook se nga e hëna do të ketë një hapje tërësore me përjashtim të transportit publik, aktiviteteve...

Rama e manipuloi grafikun e viktimave nga Covid 19

Kryeministri Edi Rama publikoi sot paradite disa grafiqe ne rrjete sociale ku thekson se Shqipëria eshte më mirë se gjithë dynjaja për bilancin e...

Rama: Nuk terhiqemi nga presioni i padijes qe flasin per diktature

Kryeministri Rama tha sot se do ti permbahet masave te ashpra derisa kurba te lejoje lehtesimin e masave. Si gjithnje, edhe per kete ceshtje, i...

Rama i ashpër me biznesin: Covid nuk është Sudja

Kryeministri Rama tha sot se janë 40 ditë finale që duhet të luftojmë bashkë dhe nëse nuk luftojmë mirë do të zgjatë lufta.  "Lufta...